Wyspa handlowa z corianu

Wyspa handlowa z corianu

Wyspa handlowa z corianu w warszwskich Złotych Tarasach wykonana dla Sushi Go przez firmę TORUS

Wyspa handlowa z corianu

Wyspa handlowa z corianu

 

Budowa wyspy handlowej to doskonała propozycja dla inwestorów chcących wypromować swój biznes i dotrzeć do jak największej liczby klientów. Stoiska  gastronomiczne usytuowane w ruchliwych alejkach galerii handlowych zapewniają wysoką widoczność oferowanych produktów i usług przy stosunkowo niskich kosztach utrzymania. Podstawą wykonania perfekcyjnej wyspy ekspozycyjnej jest dopasowanie projektu do docelowej lokalizacji stoiska, a także do indywidualnych potrzeb i profilu działalności zleceniodawcy.
Zaprojektowane i wykonane przez naszą firmę stoisko, wyspa handlowa z Corianu to doskonały przykład realizacji odznaczającej się niezwykłą funkcjonalnością oraz wysokimi walorami estetycznymi zapewniającej inwestorowi zyski z wyspy handlowej.

 

Wyspa handlowa w galerii


Projektowanie stoisk handlowych wymaga dobrego zrozumienia docelowego środowiska funkcjonowania obiektu oraz wysokiej dbałości o wygląd i funkcjonalność gotowej realizacji. Zewnętrzne powierzchnie wyspy handlowej w Złotych Tarasach zostały obłożone białym Corianem. Z tego samego materiału wykonane zostały także blaty użytkowe oraz ściana ekspozycji TV. Wbudowane przeszklone witryny umożliwiają estetyczną i uporządkowaną ekspozycję oferowanych produktów. Pozostałe segmenty stoiska zostały wykonane z MDF oraz materiałów drewnopochodnych – sklejki i płyty stolarskiej. Dla zapewnienia optymalnego stopnia ochrony przeciwpożarowej elementy te zostały nasączone specjalistycznym środkiem przeciwzapalnym, a także zabezpieczone lakierem z atestem potwierdzającym trudnopalność. Dzięki czemu uzyskaliśmy stoisko trudnopalne. Lekka konstrukcja z minimalistycznym metalowym zadaszeniem oraz elementami z ozdobnego mchu przyciąga spojrzenia, zapewniając przy tym wysoki komfort oraz bezpieczeństwo użytkowania. 

Projekt stanowiska gastronomicznego

Projektując stanowisko gastronomiczne w tętniącej życiem przestrzeni Złotych Tarasów, byliśmy w pełni świadomi stojących przed nami wyzwań. Aby wyspa mogła spełnić swoje zadanie, przyciągając uwagę klientów oraz przyczyniając się do budowania pozytywnego wizerunku marki, w swoim projekcie musieliśmy uwzględnić wiele aspektów z zakresu technologii, funkcjonalności oraz estetyki.
Przede wszystkim zdecydowaliśmy się na obłożenie zewnętrznych powierzchni wyspy Corianem. Materiał ten ma zapewnić stoisku wysoką odporność na uszkodzenia, zabrudzenia oraz rozwój niebezpiecznych bakterii i pleśni. Biały Corian nadaje instalacji niezwykle czysty, minimalistyczny wygląd, znakomicie korespondujący z ofertą gastronomiczną naszego zleceniodawcy.  
W swojej koncepcji uwzględniliśmy także komfort działania zatrudnionych na stoisku pracowników – zapewniliśmy łatwy dostęp do blatów użytkowych oraz zamontowanych sprzętów AGD. 

Dlaczego Corian na wyspie gastronomicznej?
Corian to materiał, który sprawdza się znakomicie w przypadku najbardziej wymagających przestrzeni handlowych i usługowych. Jest trwały, bezproblemowy w użytkowaniu i niezwykle estetyczny. Ze względu na swoje unikalne właściwości Corian zapewnia także dużą swobodę projektową, umożliwiającą tworzenie konfiguracji dostosowanych do indywidualnych potrzeb i preferencji każdego klienta. Materiał ten występuje w wielu wariantach kolorystycznych.

Właściwości Corianu, na które postawiliśmy w realizacji gastronomicznej wyspy handlowej w Złotych Tarasach to:
– trwałość
Corian jest niezwykle odporny na uszkodzenia. Długo zachowuje swój wygląd, nawet przy wyjątkowo intensywnym użytkowaniu. Wyspa handlowa z Corianu to fantastyczna wizytówka Twojego biznesu.
– twardość
Powierzchnie wykonane z Corianu nie rozwarstwiają się i nie absorbują płynów. Właściwości te są szczególnie istotne w przypadku stoisk gastronomicznych.
– wysoki poziom higieny
Utrzymanie Corianu w czystości nie stanowi żadnego problemu. Brud nie wnika w strukturę tworzywa, a bakterie i pleśnie nie mają możliwości rozwoju. Dla usunięcia bieżących zanieczyszczeń wystarczy przetrzeć powierzchnię ściereczką nasączoną delikatnym środkiem czystości.
– bezpieczeństwo dla środowiska
W swoich działaniach zawsze zwracamy uwagę na poziom oddziaływania zastosowanych materiałów na środowisko naturalne. Corian jest materiałem obojętnym chemicznie i nietoksycznym, a jego odpady nadają się do ponownego wykorzystania.
– bezszwowe powierzchnie
Stoiska z Corianu sprawiają wrażenie wykonanych w całości z pojedynczego elementu. Brak niehigienicznych szwów i szczelin pozwala utrzymać powierzchnię w doskonałej czystości, zapewniając przy tym fantastyczny wygląd. Więcej o corianie moża przeczytać tutaj

Stoisko wyspa handlowa z CorianuProjekt wyspy handlowej z corianu

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w projektowaniu oraz produkcji reprezentacyjnych stoisk handlowych i lad recepcyjnych z corianu wiemy, jak ważna jest dobra komunikacja z klientem. Dlatego też staramy się, by cały proces realizacji przebiegał w sposób maksymalnie przejrzysty dla naszego zleceniodawcy. 
Stoisko w Złotych Tarasach zostało zaprojektowane w programie Top Solid Wood. Klient mógł zapoznać się z gotowym projektem w formie trójwymiarowego obrazu oraz rzutów wymiarowych. Przekazanie danych inwestorom ułatwił program TopSolid Viewer – narzędzie przeznaczone do bezproblemowego odczytu i udostępniania obrazu 3D. Wykorzystanie tej maksymalnie przystępnej formy prezentacji ułatwiło zleceniodawcy zapoznanie się z projektem oraz zrozumienie wszystkich jego założeń. Realizacja przebiegała w trzech etapach:
1. Etap przygotowawczy:
– uzgodnienie warunków technicznych niezbędnych do odbioru prac przez uprawnione jednostki ochrony przeciwpożarowej
– wykonanie dokumentacji oraz wybór technologii odpowiedniej do przedstawionych warunków ochrony przeciwpożarowej
– pozyskanie od klienta wstępnej wizualizacji stoiska oraz dokonanie korekt wymiarowych względem wymiarów rzeczywistych dostępnego miejsca
2. Etap projektowy:
– wykonanie projektu metalowego zadaszenia i przesłanie go do wykonawcy z uwzględnieniem przepustów kablowych do oświetlenia oraz czujników dymu 
– wykonanie projektu instalacji elektrycznej oraz wodnej z uwzględnieniem dostępu do gniazda przyłączeniowego 
– dostarczenie wymiarów elementów dekoracyjnych realizatorom oświetlenia reklamowego oraz wykonawcom segmentów z mchu ozdobnego
– uwzględnienie w wymiarach wyspy handlowej zatwierdzonego przez klienta wyposażenia AGD (lodówki, zmywarki, zlewozmywaka, szafy chłodniczej) oraz regałów ekspozycyjnych 
– uwzględnienie w założeniach projektowych wytycznych Złotych Tarasów co do zaokrąglonych narożników stoisk, sposobu otwierania drzwi oraz ich zabezpieczeń, jak również obłożenia zewnętrznych ścian Corianem 
– przedstawienie inwestorom pełnego projektu wyspy handlowej w formie umożliwiającej samodzielne zapoznanie się ze wszystkimi szczegółami technicznymi i estetycznymi realizowanego stoiska
– stworzenie dokumentacji produkcyjnej oraz przekazanie jej na warsztat
3. Etap wykonawczy – produkcja od podstaw przy użyciu sklejki, płyty stolarskiej,trudnopalnego mdf z zastosowaniem środków pozwalajacych uzyskać trudnopalność. Lakierów z odpowiednimi atestami. Nakładanie corianu na elementy płaskie i krzywoliniowe.Wstępny montaż na warsztacie i wreszcie po miesiącu pracy montaż stanowiska na miejscu docelowym z uwzględnieniem wszystkich założeń projektowych.

A na sam koniec najprzyjemniejsze – zadowolenie klienta i nasza satysfakcja z dobrze wykonanej pracy!

Jeżeli są Państwo zainteresowani projektem wyspy handlowo-gastronomicznej to zapraszamy do kontaktu.

Wystarczy zadzwonić  tel: 323282442

lub do nas napisać biuro@meble.tychy.pl

Można również zobaczyć galerię mebli sklepowych oraz galerię mebli biurowych

Zapraszamy!