Szkolenie z Corianu

Szkolenie z Corianu

Chętnie bierzemy udział w przeróżnych szkoleniach, nie spoczywamy na laurach, chcemy się dokształcać i szkolić! Dlatego niedawno nasi uczniowie wzięli udział w szkoleniu z produktu kompozytowego jakim jest Corian, na zaproszenie firmy DuPont Poland. Takie spotkania są idealną okazją by poznać tajniki obróbki Corianu w warunkach innych niż warsztatowe.  

 

Corian jest uniwersalnym materiałem często stosowanym przy wykonywaniu blatów kuchennych, blatów łazienkowych, umywalek czy zlewów kuchennych. Płyty Corianu są jednorodnym, twardym i nieporowatym materiałem, składającym się w około 1/3 z żywicy akrylowej. Jego struktura nie pozwala na wniknięcie do środka brudu czy bakterii, a przy tym spełnia najsurowsze normy sanitarne. Jest odporny na wszelkie uszkodzenia mechaniczne i pozwala na łączenia niezauważalne dla oka. O historii Torusa związanej z Corianem można poczytać w naszym poście 

Uczniowie dowiedzieli się wielu informacji na temat termosublimacji, gięcia, klejenia czy szlifowani Corianu. Organizatorzy omówili również zalety, wady takiego materiału oraz kolorystykę. 

Zwieńczeniem szkolenia było otrzymanie certyfikatu.