Waniliowe meble kuchenne-jaki kolor wybrać ?

Waniliowe meble kuchenne-jaki kolor wybrać ?

Waniliowe meble kuchenne – jaki kolor ścian wybrać? 

Jasna kuchnia

Choć każdy z nas chce mieć idealnie wykończone mieszkanie – nie zawsze do końca mamy na to pomysł. Widzimy pewne kompozycje w Internecie lub w telewizji, ale nie każdy taki plan sprawdzi się też w naszym wnętrzu, które może być np. bardzo małe. Jest to szczególnie trudne podczas urządzania kuchni, ponieważ musimy tam zmieścić nie tylko dużo szafek – ale też sporą liczbę sprzętów AGD.

Kuchnia to często ulubione miejsce w całym domu, a wynika to z faktu, że gotujemy tam pyszne posiłki i spędzamy wspólnie czas. Jeżeli nie będzie ona jednak funkcjonalna i ładnie urządzona - wspomniana przyjemność z przebywania tam może zostać znacznie ograniczona. Aby cieszyć się z jej wystroju musimy podjąć wiele istotnych decyzji, które wpłyną na efekt końcowy.

Musimy zdecydować się na konkretne meble kuchenne, kolory ścian i blatów. Nie bez znaczenia są także wszelkie dodatki – uchwyty, oświetlenie, systemy otwierania szafek. Każda taka decyzja wpłynie na nasze późniejsze odczucia podczas użytkowania takich mebli. W kwestii kolorów ścian szczególnie trudno może nam być dobrać je do waniliowych mebli. Tutaj na pewno warto zdecydować się na zamówienie mebli na wymiar - dzięki temu mamy większy wpływ na efekt końcowy.

Biała kuchnia


Zalety waniliowych mebli

A dlaczego w ogóle warto wziąć pod uwagę taki kolor umeblowania kuchni? Ponieważ jest on bardzo uniwersalny i można dopasować do niego dużo mniejszych elementów. Wanilia prezentuje się zarówno elegancko, jak i nowocześnie - w zależności od dobranych do niej dodatków. 

Jeżeli chcemy, aby całość była bardziej klasyczna - można łatwo uzyskać taki efekt poprzez drewniane dodatki. Możemy wykorzystać drewno zarówno w blatach kuchennych, jak i zdobieniach. Niektórzy decydują się także na celowe postarzenie swoich mebli, które dzięki temu wyglądają jeszcze bardziej oryginalnie i sprawiają, że w takim wnętrzu czujemy bardzo swojsko i komfortowo. Wanilia nie ma nic przeciwko zielonym dodatkom, więc na pewno możemy posiadać w kuchni dużo roślin lub ziół – wszystko będzie ładnie się prezentować.

W momencie, gdy wolimy jednak coś bardziej nowoczesnego – to także powinno się udać. Zamiast korzystać z drewna, wykorzystajmy raczej kamień - granit, marmur. Takie materiały możemy użyć zarówno na blaty – jak i do zlewozmywaków. Jeżeli chodzi o kolor to kierujmy się raczej w stronę ciemniejszych barw - brązów, bordo i nawet w niektórych przypadkach czerni lub szarości. Jeżeli będziemy słuchać porad projektanta to z jego pomocą jesteśmy w stanie stworzyć naprawdę elegancką kuchnię.

Jaki kolor ściany do waniliowej kuchni?

Ściany w kuchni waniliowej mogą występować w różnych kolorach. Na szczęście nie jesteśmy uzależnieni tylko od jednej barwy. Musimy wziąć pod uwagę wszystkie decyzje, które podjęliśmy już wcześniej - czy decydujemy się na drewno czy raczej będzie to kamień? Czy wybraliśmy bardzo ciemne barwy blatów i dodatków - a może jednak są to raczej szarości? Wszystko to ma znaczenie, ponieważ to w końcu właśnie od koloru ściany będzie zależało to, czy we wnętrzu kuchni poczujemy się przytłoczeni czy nie.

Okazuje się, że jeżeli chodzi o kolor ścian to bardzo wiele zależy od wielkości pomieszczenia. Jeżeli jest ono raczej niewielkie – musimy spróbować powiększyć je poprzez pomalowanie ścian w kolorze białym lub jasnobeżowym. Wybrany kolor powinien być jaśniejszy niż meble – tak brzmi główna zasada w takich sytuacjach. A jeżeli mamy do dyspozycji więcej przestrzeni - możemy trochę poeksperymentować. Kolor ścian w dalszym ciągu może być jasny – ale warto wypróbować także szarości i brązy.

Kremowe ściany w kuchni

Galeria zdjęć mebli kuchennych

Galeria zdjęć mebli sklepowych

Galeria zdjęć biblioteczek domowych

Galeria zdjęć mebli do sypialni

Galeria zdjęć mebli łazienkowych

Galeria zdjęć mebli biurowych i gabinetowych

Meble do garderoby 

Meble do salonu

 

Jeżeli jesteś zainteresowany projektem i realizacją mebli?

To zadzwoń do nas tutaj  tel: 323282442

Lub napisz do nas biuro@meble.tychy.pl