Style we wnętrzach

Style we wnętrzach

Urządzając mieszkanie, stoimy przed największym dylematem: na jaką aranżację się zdecydować? Mnogość rozwiązań sprawia, że czasem trudno podjąć ostateczny wybór. Wszyscy marzymy przecież o pięknym, wyjątkowym domu. Aby jak najlepiej odnaleźć się w najnowszych trendach wnętrzarskich, pomocna będzie krótka charakterystyka najpopularniejszych stylów w projektowaniu wnętrz.

1. Styl klasyczny we wnętrzach

Może przybierać różne oblicza, jednak jest bardzo uniwersalny i ponadczasowy- nigdy nie wychodzi z mody. Przypadnie do gustu większości z nas. Wyróżnikami klasyki są elegancja i harmonia, dlatego wybieramy stonowane barwy. Najczęściej będą to odcienie beżu, kremu lub brązu. Jakie cechy powinny posiadać meble w stylu klasycznym? Są przede wszystkim proste, a zarazem eleganckie w naturalnych, łagodnych kolorach. Łączymy je w taki sposób, aby wnętrze tworzyło spójną całość. Mocniejsze akcenty zdecydowanie stanowią dodatki. Trzeba uważać, żeby nie przesadzić i delikatnie wkomponować je w całą aranżację.  Oto przykład naszej realizacji kuchni, która idealnie wpisuje się w styl klasyczny we współczesnym wydaniu:

Styl klasyczny w kuchni

2. Styl minimalistyczny we wnętrzach

Minimalizm w aranżacji wnętrz narodził się w Japonii ponad pół wieku temu i nawiązywał do filozofii zen. W pomieszczeniach panował przede wszystkim spokój i porządek. Dzisiejsze wydanie minimalistycznych koncepcji w urządzaniu domu ma nam zapewnić maksymalny wypoczynek. W myśl zasady: im mniej tym lepiej. Ograniczamy do minimum przedmioty, meble, formy i kolory. Rezygnujemy z ozdób i bibelotów, stawiając na proste wyposażenie z charakterem. Na ścianach dominują jasne kolory, które dla kontrastu warto przełamać ciemnymi meblami. Takie wnętrze broni się samo, a my nie mamy ochoty z niego wychodzić.
Na potwierdzenie tych słów, przedstawiamy inspirującą aranżację sypialni:

Sypialnia Tychy

3. Styl nowoczesny we wnętrzach

To zdecydowanie nasz faworyt. Nowoczesne wnętrza zachwycają i na długo pozostają w pamięci. Nie znajdziemy w nich przepychu, bogatych zdobień, ornamentów i barokowego klimatu. Całość prezentuje się za to prosto, ale z klasą. Jakie kolory pasują do stylu nowoczesnego? Idealną paletą barw jest biel, różne odcienie szarości i beżu oraz czerń. Jeśli pragniemy dodać trochę intensywnego koloru, możemy zaszaleć z dekoracją w intensywnej barwie. Inną cechą opisywanego stylu jest poczucie przestrzeni, które osiągniemy za pomocą gładkich ścian i podłóg, dobrego oświetlenia oraz nieskomplikowanych mebli. Nie musimy przy tym obawiać się utraty przytulności i domowej atmosfery. Wystarczy tylko odpowiednio zestawić ze sobą nieco cieplejsze kolory i wybrać przyjemne źródła światła. Styl nowoczesny w aranżacji wnętrz najlepiej odzwierciedli poniższy przykład eleganckiego salonu:
Wnętrze salonu Gliwice

Niezależnie od tego, na jaki styl się ostatecznie zdecydujemy, zastanówmy się, w jakim wystroju jest nam najbardziej komfortowo. Nasz dom to miejsce, w którym powinniśmy czuć się doskonale. Jeśli chcesz rozwiać swoje wątpliwości, odwiedź salon projektowanie mebli w Gliwicach i zaufaj naszemu ponad 20-letniemu doświadczeniu w projektowaniu mebli na zamówienie.