Przyjazny gabinet dentystyczny – zadbaj o eleganckie meble

Przyjazny gabinet dentystyczny – zadbaj o eleganckie meble

Choć współczesne technologie umożliwiają w większości bezbolesne wykonanie zabiegów stomatologicznych, to jednak i tak większość osób przeżywa spory stres, udając się do gabinetu dentystycznego. Warto więc stworzyć, zwłaszcza w jego poczekalni, przyjazne otoczenie i zadbać o eleganckie meble poprawiające nastrój dorosłych i najmłodszych pacjentów. 

Kolorystyka w przyjaznym gabinecie dentystycznym

Jasne, stonowane kolory zastosowane w poczekalni gabinetu stomatologicznego dadzą poczucie spokoju i zrelaksowania, nawet w oczekiwaniu na wizytę. Warto więc wykorzystać w nich paletę ciepłych odcieni bieli lub beżu z detalami z drewna o wyraźnym, oryginalnym usłojeniu, które nadadzą wnętrzu przyjemny, nieco domowy klimat. Ożywiającymi akcentami na ścianach mogą być eleganckie grafiki, czarno-białe zdjęcia lub efektowne fototapety.

Organizacja przestrzeni w poczekalni gabinetu dentystycznego

W większości nowoczesnych gabinetów stomatologicznych, pacjenci w pierwszym momencie kontaktują się z recepcjonistką. Recepcja jest więc jednym z najważniejszych elementów wystroju gabinetu, budujących nastrój bezpieczeństwa i spokoju. Warto szczególnie zadbać o jej umiejscowienie i urządzenie. Recepcja powinna znaleźć się najbliżej osi widokowej, prowadzącej od wejścia przez drzwi do pomieszczenia do samego gabinetu. Idealnym rozwiązaniem będą meble na wymiar o prostej, minimalistycznej formie. Oryginalnego charakteru doda im oświetlenie LED-owe, które można wykorzystać w różnorodny sposób, umieszczając je nad głową recepcjonistki lub podświetlając ladę recepcyjną od spodu. 

Istotnym miejscem dla stworzenia przyjaznego klimatu dla pacjentów będzie także poczekalnia. Najwygodniejsze będzie umieszczenie jej tuż obok recepcji. Komfortowe fotele, stolik z czasopismami i dostęp do bezprzewodowego internetu pozwolą pacjentom skupić się na innych sprawach niż stres związany z wizytą u lekarza.

Osobną część poczekalni warto zaaranżować dla najmłodszych pacjentów. Będą mogli w nim zająć się zabawą, co spowoduje powstanie w ich pamięci przyjemnych skojarzeń związanych z wizytą u dentysty. Przydadzą się dostosowane do wzrostu maluchów kolorowe meble, miękki dywan, na którym będą mogły się pobawić, kredki do rysowania i układanki. Atrakcyjnym dla dzieci pomysłem będzie pomalowanie jednej ściany w ich kąciku farbą tablicową, po której będą mogły swobodnie rysować kredą. Wszystko to zmniejszy lęk przed kolejnymi wizytami kontrolnymi lub leczeniem zębów.

Meble w przyjaznym gabinecie dentystycznym

Eleganckie meble na wymiar warto zamówić także do samego gabinetu. Najważniejszym elementem będzie w nim fotel dentystyczny, koniecznie wykonany ze skóry o wysokiej jakości i posiadający kilka opcji ułożenia komfortowych dla pacjenta i ułatwiających pracę dentyście. Jednak stworzona specjalnie z myślą o aranżacji harmonijnej przestrzeni zabudowa szaf i szafek, mieszczących wszystkie niezbędne akcesoria stomatologiczne, będzie miała także korzystny wpływ na samopoczucie pacjenta. Staranne urządzenie przyczyni się do powstania dobrych wspomnień i powrotu do wybranego gabinetu w przyszłości.