Okleiny naturalne - idealne wykończenie pięknych mebli

Okleiny naturalne - idealne wykończenie pięknych mebli

Okleina znana była już w starożytności. Był to cienki arkusz forniru – czyli płatu drewna o odpowiedniej grubości - którym ozdabiano wyroby stolarskie, zwłaszcza meble. Często można spotkać się ze stanowiskiem, iż fornir to synonim okleiny naturalnej. Jest tak, gdyż obecnie rynek przesycony jest syntetycznymi odmianami oklein, wykonanymi z tworzyw sztucznych. Nie są to arkusze drewniane, a kawałki materiału naklejane bezpośrednio na daną powierzchnię mebla. My jednak proponujemy Państwu naturalne okleiny, które będą stanowić idealne wykończenie pięknych i eleganckich mebli.

naturalna okleina orzech

 

Wymiary okleiny

Przyjmuje się, że podstawową grubością okleiny naturalnej jest 0,6 mm. W zależności od wymiarów kłody drewna, uzyskuje się okleiny o różnorodnych grubościach, długościach i szerokościach, co oznacza, że produkt może być tworzony na wymiar.

 

 

Rodzaje oklein naturalnych

Rodzaje oklein uzależnione są od drewna, z którego zostały wykonane. Obecny rynek daje nam ogrom możliwości, jeśli chodzi o wybór oklein. Dostępne materiały obejmują zarówno drewno krajowe, jak i egzotyczne. Wybór zależy tylko i wyłącznie od indywidualnych preferencji klienta. Jeśli np. interesuje nas drewno wysoce odporne na wodę, proponowanym materiałem będzie okleina wykonana z teaku. Natomiast, gdy chcemy, aby nasze meble były wytrzymałe, odporne na ścieranie i pęknięcia - warto wybrać okleinę z wiśni.

Okleiny naturalne w meblach

 

 

Okleina naturalna o wiele wiarygodniej prezentuje się na meblach, dodając odpowiedniej powagi i dostojności. Cechy te cenne są zwłaszcza we wnętrzach klasycznych oraz w przypadku mieszkań i domów, w których dominują meble z poprzednich epok. Okleiny naturalne mogą również doskonale sprawdzić się jako odświeżenie zabytkowych mebli, które po latach użytkowania często wymagają renowacji i odświeżenia. Co więcej, okleiny naturalne dodają odpowiedniej temperatury barw wnętrzom, zmieniając tym samym ich klimat. Okleiny z mahoniu doskonale sprawdzą się m.in. w gabinetach i biurach, gdzie ich ciemna barwa nada odpowiedniej powagi pomieszczeniu. Natomiast okleiny z olchy rozświetlą i ocieplą przestrzeń w sypialni czy pokoju dziecięcym..

Galeria zdjęć mebli kuchennych

Galeria zdjęć mebli sklepowych

Galeria zdjęć biblioteczek domowych

Galeria zdjęć mebli do sypialni

Galeria zdjęć mebli łazienkowych

Galeria zdjęć mebli biurowych i gabinetowych