Meble z Corianu

Meble z Corianu

Corian to trwały, uniwersalny, a zarazem elegancki materiał wykończeniowy. Stosuje się go zarówno w wykończeniu wnętrz, jak i aplikacjach zewnętrznych, czy też systemach oświetlenia. Składa się z żywicy akrylowej i naturalnych minerałów, jest nieporowaty i jednorodny, dzięki czemu doskonale sprawdza się jako materiał do tworzenia mebli. Corian dostępny jest w wielu kolorach, a możliwość jego obróbki i naprawy jest niemal nieograniczona. Jego popularność wciąż wzrasta co oznacza, iż stanowi materiał, który w przyszłości może zatrząść rynkiem wnętrzarskim. My chcielibyśmy skupić się na meblach z Corianu i przedstawić Państwu cechy, za które je pokochaliśmy. 

Corian - estetyczne rozwiązanie

Siłą Corianu jest przede wszystkim jego jednorodność i spójność. Dzięki temu można w nim zastosować niewidoczne połączenia, tworząc tym samym z mebli jednolite, eleganckie struktury. Proces obróbki Corianu pozwala na uzyskanie dowolnego kształtu w niemal każdym kolorze. Materiał pozwala stworzyć mebel dedykowany do każdego wnętrza, a ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia kupującego. Daje to niezwykłe możliwości designerskie i niemal nieograniczoną moc kreowania wnętrz. Nieszablonowość tego materiału może być wykorzystana zwłaszcza w prywatnych przedsiębiorstwach, hotelach czy też biurach. Technika łączenia poszczególnych elementów pozwala na naprawy uszkodzeń mechanicznych bez utraty walorów estetycznych i eksploatacyjnych. Jest to bardzo ważne w przypadku mebli, z których korzysta bardzo wiele osób. Nieporowatość Corianu sprawia zaś, iż brud i bakterie nie wnikają w głąb mebla, przez co materiał ten jest wysoce higieniczny i może zachować piękny wygląd przez długie lata. Ta cecha doskonale sprawdza się w opiece zdrowotnej, gdzie meble muszą spełnić szczególne wymagania odnośnie sterylności. Gładki i ciepły Corian polecany jest również do mebli łazienkowych, w których doskonale sprawdzają się opływowe, jednolite meble i powierzchnie. 

Corian - wielofunkcyjny materiał

Oprócz niebywałych walorów estetycznych, Corian może poszczycić się opinią materiału wielofunkcyjnego. Jest łatwy w obróbce termicznej, jak i mechanicznej, dzięki czemu w meblach z Corianu można zastosować zróżnicowane technologie, np. specjalne efekty świetlne lub wbudowanie panelu dotykowego. Co więcej, wszelkiego typu odkształcenia i zniszczenia można bardzo łatwo zreperować i przywrócić mebel do oryginalnego stanu. Corian to również materiał nietoksyczny i przyjazny środowisku naturalnemu. Przez fakt, iż do jego stworzenia wykorzystano certyfikowane produkty, a sam proces tworzenia odbywa się według norm ograniczających powstawanie odpadów i zużycie energii, meble z Corianu dedykowane są zwłaszcza do miejsc publicznych i zakładów pracy. Brak widocznych łączeń na materiale pozwala tworzyć jednolite i duże powierzchnie robocze. W domu możemy wykorzystać to np. w kuchni, gdzie z Corianu wykonany będzie blat roboczy. Pozwoli to uzyskać spójną powierzchnię, łączącą miejsce przygotowywania posiłków, sprzątania i wypoczynku.