Kuchnia z orzecha

Kuchnia z orzecha

Orzechowa kuchnia – nowoczesne meble kuchenne z okleiny orzechowej

Kuchnia orzechowa

Klasyczne piękno orzecha w połączeniu z minimalistyczną, połyskującą czernią. Całość uzupełniona o pomysłowe rozwiązania aranżacyjne. Zaprojektowana i wykonana przez TORUS Meble orzechowa kuchnia wyróżnia się nie tylko nowoczesnym wyglądem, ale też funkcjonalnością i komfortową obsługą. Poznaj ją bliżej!

naturalna okleina orzechowa

Czym charakteryzuje się okleina orzechowa?
Okleina jest dzisiaj jednym z podstawowych materiałów stosowanych w realizacji mebli kuchennych na wymiar. Dzięki swoim zaletom pozwala na uzyskanie estetycznego, lecz również indywidualnego wykończenia.

Drewno orzechowe cechuje się bogatym usłojeniem, które nadaje mu wyjątkowe walory dekoracyjne. Jego rysunek jest nieregularny, kontrastowy i przyjmuje barwy od jasnego brązu aż do jego ciemnych odcieni, tworząc unikatowe połączenie, które natychmiast przyciąga wzrok.

Zastosowanie okleiny powoduje jednocześnie, że meble kuchenne wyróżniają się podwyższoną odpornością na wilgoć i uszkodzenia mechaniczne, co przekłada się na ich wieloletnią trwałość i wytrzymałość. Ponadto są łatwe w utrzymaniu w czystości, dzięki czemu sprzątanie kuchni zajmuje jeszcze mniej czasu.

Nowoczesne meble kuchenne z okleiny orzechowej TORUS Meble

Półwysep granitowy w orzechowej kuchni

Prezentowane meble kuchenne z okleiny orzechowej, w całości zaprojektowane i wykonane przez TORUS Meble, zostały stworzone na wymiar z myślą o przestronnej, otwartej kuchni w kształcie prostokąta. Okleina orzechowa została w niej zestawiona z efektowną czernią połyskujących frontów oraz dopełniona równie ciemnym blatem granitowym. 

Zabudowę rozdzielono na kilka stref – przestrzeń po jednej stronie kuchni została wykończona aż do sufitu i znalazły się w niej zlewozmywak, zmywarka i płyta grzewcza. Po przeciwległej stronie stanęły wysoka, monolityczna zabudowa z lodówką, piekarnikiem, mikrofalówką i dodatkowymi szafkami do przechowywania oraz praktyczna szafka z blatem na drobne AGD. Dopełnieniem aranżacji jest półwysep kuchenny, przy którym umieszczono siedziska. Nad nim znalazły się dekoracyjne lamele wykonane z drewna orzechowego.

Dzięki takim rozwiązaniom aranżacyjnym kuchnia uzyskała nowoczesny, lecz też przytulny wygląd, a jej funkcjonalnie opracowane strefy zapewniają maksymalny komfort w trakcie przygotowywania posiłków.

Ciągłość usłojenia okleiny orzechowej

Zgodność okleiny przez ciąg frontów meblowych
Dla dekoracyjnego efektu orzechowe fronty kuchenne zaprojektowano tak, aby uzyskać ciągłość usłojenia okleiny przez całą zabudowę meblową. Dzięki temu uzyskano naturalną harmonię przenikających się słojów drewna, które przebiegają przez sąsiadujące szafki kuchenne. 

Zgodność okleiny jest widoczna zarówno na dolnych, jak i na górnych szafkach, co pozwoliło na nadanie całej kuchni eleganckiego i realistycznego wyglądu, wpisującego się w nowoczesny styl wystroju wnętrz.

Dodatkowe fronty z czarnym połyskiem
Naturalne ciepło orzechowych frontów kuchennych przełamane jest przez fronty wykończone czarnymi płytami z wysokim połyskiem. Uzyskany w ten sposób kontrast dodatkowo podkreśla współczesny wygląd kuchni. 

Te same płyty zostały również zastosowane w zabudowie po drugiej stronie pomieszczenia, w której umieszczono AGD. Dzięki temu całość wygląda spójnie i harmonijnie.

Meble kuchenne z naturalnego forniru orzechowego

Kuchnia w systemie bezuchwytowym
Meble kuchenne z okleiny orzechowej z kontrastowymi czarnymi frontami zostały wykonane z użyciem systemu bezuchwytowego. W systemach tych stosowane są dwa rozwiązania – pierwsze z nich pozwala na otwieranie szafek dzięki wyprofilowanym listwom krawędziowym, za pomocą których można chwycić front, natomiast w drugim używane są systemy otwierane pod wpływem lekkiego nacisku, czyli na dotyk.

Zastosowanie systemu bezuchwytowego sprawiło, że szafki nabrały pięknej, czystej formy. Nie zakłócono przez to również jednolitego przebiegu usłojenia okleiny orzechowej. W efekcie kuchnia prezentuje się minimalistycznie, ale także jest praktyczna, ponieważ fronty bez uchwytów są łatwe w czyszczeniu.


Miejsce na wino
Funkcjonalnym pomysłem w kuchni stała się szafka na wino. Umieszczona w górnym ciągu zabudowy meblowej, składa się z wnęk dopasowanych wymiarowo do butelek wina. Dzięki takiemu rozwiązaniu trunek może być przechowywany w optymalnej dla niego pozycji i bez obaw o uszkodzenie szklanych butelek.

Wytrzymały i elegancki blat granitowy
Przestrzeń roboczą w orzechowej kuchni TORUS Meble tworzy czarny blat granitowy o nierównomiernej fakturze, podkreślającej naturalny wygląd kamienia. Ciemna kolorystyka efektownie kontrastuje z wybarwieniem orzecha i pasuje do połyskującej czerni frontów.

Na uwagę zasługuje również praktyczne rozwiązanie w postaci lekko podwyższonej zabudowy blatów. Uzyskano w ten sposób listwę, która zabezpiecza ściany przed zabrudzeniem i uszkodzeniem.

Podwieszany zlewozmywak wprawiony w kamienny blat z rowkami ociekowymi
Kamienny blat został uzupełniony o podwieszany zlewozmywak jednokomorowy w dopasowanym do niego kolorze. Umieszczone z boku rowki ociekowe powodują, że woda z umieszczonych w tym miejscu umytych naczyń czy produktów spożywczych łatwo spływa do zlewozmywaka i nie zalega na powierzchni. Dopełnieniem strefy jest nowoczesna bateria kuchenna z detalami dopasowanymi do kolorystyki blatu i zlewozmywaka.

Szyba za płytą grzewczą

Szklana osłona za płytą grzewczą
Na ścianach nad przestrzenią roboczą znalazł się dekoracyjny pas korespondujący wzorem drewna z orzechową zabudową kuchenną. Przy płycie grzewczej został on dodatkowo zabezpieczony za pomocą szklanej osłony. Wykorzystane do niej szkło hartowane zapewnia skuteczną ochronę i jest łatwe do utrzymania w czystości.

Czarna wysoka zabudowa kryjąca AGD
Po przeciwległej stronie kuchni znalazła się monolityczna zabudowa wykonana w całości z czarnej płyty z wysokim połyskiem, która kryje AGD – dwudrzwiową lodówkę, mikrofalówkę, piekarnik. 

Zastosowanie zabudowy po sufit pozwoliło na pełne zagospodarowanie przestrzeni, dzięki czemu uzyskano również dodatkowe miejsce do przechowywania. Efektowna, lustrzana czerń, która koresponduje z frontami szafek po drugiej stronie kuchni, podkreśla nowoczesny wystrój wnętrza.

Szafka na drobne AGD z orzechaKrzesło drewniane z orzecha

Specjalna szafka na drobne AGD
Ciekawym rozwiązaniem jest osobna szafka stojąca, która została przeznaczona na drobne AGD. Właściciele umieścili na niej sprzęty kuchenne jak czajnik elektryczny, krajalnica, robot kuchenny, ekspres do kawy, z których w kuchni korzysta się każdego dnia, dlatego warto mieć je pod ręką. Dzięki temu nie zajmują niepotrzebnie miejsca na blacie roboczym znajdującym się po drugiej stronie kuchni. 

Wygląd szafki wpisuje się w aranżację całego wnętrza, a znajdujące się w niej szuflady ułatwiają przechowywanie dodatkowych produktów i wyposażenia. Nad szafką znalazły się dwie wiszące półki na dekoracje, książki, kwiaty. Dopełnieniem jest sięgająca do sufitu płyta z motywem drewna orzechowego, która powoduje, że całość prezentuje się spójnie i gustownie.

Półwysep kuchenny dopasowany do zabudowy
Orzechowa kuchnia jest uzupełniona o praktyczny półwysep kuchenny, który służy jako część jadalniana oraz dodatkowy blat roboczy. Półwysep został wykonany z tego samego materiału, co pozostałe blaty. Przyciągającym wzrok akcentem jest wykorzystanie go również w pionie, co pozwoliło na uzyskanie atrakcyjnego efektu.

Designerskie krzesła wykończone okleiną naturalną
Dopełnieniem są designerskie krzesła wykończone okleiną naturalną i czarną skórą. Ich niebanalna forma świetnie wpisuje się we współczesną aranżację całego wnętrza.

kuchnia z orzecha

Lamele na suficie wykonane z orzecha
Meble kuchenne z okleiny orzechowej podkreślone są również za pomocą efektownych lameli zamontowanych w suficie, które wykonane są z drewna orzechowego. Dzięki temu kuchnia wygląda tak nowocześnie i elegancko.

Zamów idealne meble na wymiar do swojej kuchni w TORUS Meble – zapraszamy do naszych salonów w Tychach.

Jeżeli jesteś zainteresowany projektem i realizacją mebli?

To zadzwoń do nas tutaj  tel: 323282442

Lub napisz do nas biuro@meble.tychy.pl

Galeria zdjęć mebli kuchennych

Galeria zdjęć mebli sklepowych

Galeria zdjęć biblioteczek domowych

Galeria zdjęć mebli do sypialni

Galeria zdjęć mebli łazienkowych

Galeria zdjęć mebli biurowych i gabinetowych

Meble do garderoby 

Meble do salonu