Kuchnia w nowoczesnym stylu – cztery wskazówki jak ją urządzić

Kuchnia w nowoczesnym stylu – cztery wskazówki jak ją urządzić

Styl nowoczesny to przede wszystkim wysoka świadomość i postępowość. Kuchnia urządzona w nowoczesny sposób musi być przestronna, funkcjonalna i wypełniona gadżetami ułatwiającymi gastronomiczne rewolucje. Ponadto, powinna być wykończona tak, aby stanowiła wizytówkę całego domu bądź mieszkania. Oto kilka naszych wskazówek, jak urządzić kuchnię w nowoczesnym stylu.

Nowoczesna kuchenna wyspa

Jednym z klejnotów w koronie nowoczesnej kuchni jest wyspa. To jedno z najbardziej funkcjonalnych rozwiązań, które pozwala zaoszczędzić przestrzeń oraz rozdzielić poszczególne funkcje pomieszczeń. Wewnątrz wyspy kuchennej można umieścić całą masę szafek i szuflad, w których przechowywany będzie sprzęt kuchenny. Co więcej, istnieje możliwość podłączenia do niej najważniejszych urządzeń kuchennych, m.in. płyty grzewczej, zlewozmywaka, barku. Sam zaś blat wyspy może oddzielać kuchnię – czyli strefę przygotowywania posiłków - od salonu bądź jadalni, będącej strefą spożywania posiłków. To pozwoli uzyskać niezbędną harmonię oraz w łatwiejszy sposób utrzymamy w czystości dom lub mieszkanie. 

kuchnia z betonowymi frontami-Gliwice

Jednolita zabudowa kuchni

Kuchnie w stylu nowoczesnym posiadają bardzo wysoki stopień optymalizacji w kontekście przestrzeni użytkowej. Wpływ na to ma m.in. zabudowa, czyli meble umieszczone w odpowiedni sposób w pomieszczeniu. Najlepszym rozwiązaniem w urządzaniu nowoczesnej kuchni jest zastosowanie jednolitej zabudowy, opartej o powierzchnię ścian. W ten sposób zyskujemy bardzo dużą ilość dodatkowego miejsca oraz w przejrzysty sposób rozplanujemy przestrzeń użytkową przeznaczoną do przygotowywania posiłków. Ważne, aby kuchenna zabudowa urządzona była w ujednoliconym stylu aranżacyjnym, uwzględniającym balans między zastosowanymi kolorami i fakturami. 

Biała kuchnia z granitem

Ekologiczny detal w nowoczesnym stylu

Styl nowoczesny we wnętrzach to również uwzględnianie pierwotnych potrzeb człowieka. Jedną z nich jest kontakt z naturą, który uzyskać można poprzez zastosowanie w trakcie urządzania kuchni naturalnych materiałów. Szczególnie cenne są meble, blaty oraz materiały wykończeniowe z drewna bądź kamienia. Za ich pomocą można w subtelny sposób przełamywać aranżację, zestawiając ze sobą elementy pozornie niepasujące – szkło i metal z drewnem i kamieniem. Nowoczesna kuchnia to również eko rozwiązania, m.in. ziołowe ogrody wertykalne pokrywające wybrane ściany czy sprzęt kuchenny o niski zapotrzebowaniu na energię elektryczną. 

Nowoczesna kuchnia na wymiar

Nowoczesność aranżacyjna w kuchni to również możliwości, jakie daje obecny rynek meblarski. Aby móc korzystać z dobrobytu funkcjonalności i praktyczności we wnętrzu, powinniśmy rozpatrzyć możliwość kupienia mebli oraz sprzętów na wymiar. Kuchnia stworzona w ten sposób dostosowana jest w pełni do potrzeb i wymagań klienta. Nie ma mowy o stolarskich niedoróbkach, kosztownym przerabianiu czy chaosie aranżacyjnym. Nowoczesna kuchnia na wymiar to również możliwość umieszczenia w pomieszczeniu dowolnych mebli oraz niestandardowych sprzętów, m.in. wyprofilowanych blatów czy krzeseł o niespotykanym, awangardowym kształcie. 

wyspa kuchenna z blatem