Kompleksowa zabudowa meblowa - rozwiązanie nie tylko do kuchennych wnętrz

Kompleksowa zabudowa meblowa - rozwiązanie nie tylko do kuchennych wnętrz

Kompleksowa realizacja wnętrz meblowych to już nasza specjaność, a naturalne okleiny to wręcz uzależnienie:)

Kompleksowa zabudowa meblowa

kompleksowa zabudowa wnętrz

Rozwiązanie nie tylko do kuchennych wnętrz

Meble na wymiar stały się wyznacznikiem funkcjonalności, wygody i ekskluzywnego designu. Dziś trudno wyobrazić sobie odpowiednio zorganizowaną kuchnię bez wyposażenia stworzonego na zamówienie. Ale na kuchennych aranżacjach nie kończy się gama możliwości, jakie oferują producenci mebli na wymiar. Profesjonalny projekt, zaawansowana technologia obróbki materiałów oraz rzemieślnicza jakość wykonania pozwalają podejść do zabudowy wnętrz w sposób kompleksowy. Taki charakter mają dwie prezentowane realizacje. To duże, całościowe projekty, które zapewniły domowym przestrzeniom elegancki, spójny wygląd.

Kompleksowa zabudowa meblowa

Kompleksowa zabudowa wnętrz

Zrealizowana w całości przez jednego wykonawcę to rozwiązanie cenione z wielu powodów. Przede wszystkim zapewnia inwestorom duży komfort. Kiedy nad całym projektem czuwa jeden dostawca, znacznie łatwiej skoordynować prace, a każdy element aranżacji może być idealnie dopasowany do charakteru pozostałego wyposażenia. Harmonijny efekt powstaje, gdy bazę realizacji tworzy ten sam materiał. Zastosowany w konstrukcjach mebli i powielony w stolarce drzwiowej oraz okładzinach ścian, sprawia, że wnętrze wygląda na dopracowane do perfekcji. Zobaczmy, jak takie kompleksowe zabudowy wyglądają w szczegółach. 

Kompleksowe wnętrze meblowe

Naturalnie piękny wystrój

Pierwsza realizacja to prestiżowe wnętrze nowoczesnego domu w stylu minimalistycznym. Motywem przewodnim projektu stał się naturalny fornir o przepięknym, ciepłym wybarwieniu i bogatym rysunku, którego niuanse można podziwiać niczym dzieło sztuki. Oświetlenie dodatkowo wydobywa unikalny wzór drewnianych słojów. Wysokiej jakości materiał nadał wyposażeniu ekskluzywny charakter. Jego klasyczny wygląd znakomicie równoważy surowość nowoczesnych wnętrz. Naturalny fornir towarzyszy każdej strefie: zastosowany w dużej ilości przy wejściu przechodzi dalej do części dziennej, nie omijając prywatnego gabinetu. 

Mebli do całego domu

Realizacja obejmowała wykonie: wyposażenia kuchni, łącznie z blatami i zabudową pod sprzęt AGD, mebli do całego domu, ale także drzwi bezprzylgowych skomponowanych z okładzinami z tego samego forniru. Taki zabieg pozwolił zachować spójność estetyczną, ale też sprawił, że skrzydła drzwiowe niemal znikają z pola widzenia, wprowadzając wrażenie ładu i harmonii. Ściana z drzwiami do spiżarni została w ciekawy sposób połączona z zabudowaną szafą garderobianą ulokowaną przy wejściu do domu, a z drugiej strony z kuchennymi meblami, tworząc bryłę prostego klocka. Uzyskanie tak spójnego rezultatu było możliwe dzięki zastosowaniu jednakowej okładziny z powtarzalnym usłojeniem jako wykończenia każdego z tych elementów. 

zabudowy wnętrzzabudowa meblowa do całego wnętrza

Podobny pomysł dotyczył wykonania kuchennej wyspy. Fornir znalazł się na niej z trzech stron. Z perspektywy salonu widzimy praktyczne półki, w aneksie kuchennym – zabudowane frontami szafki z frezowaną krawędzią zamiast tradycyjnych uchwytów dla zachowania minimalistycznego wyrazu aranżacji. Konstrukcję wieńczy granitowy blat z subtelnym motywem marmurowych żyłkowań, który komponuje się z szarymi, lakierowanymi frontami szafek przy oknie równie dobrze, co z fakturą drewnianego forniru. 

mebel do całego domu

W salonie, jako wyposażenie wykonane na wymiar, powstały wolostojące szafki, podwieszana komoda rtv oraz przeszklona winiarka. Połączenie ciepłego koloru drewna z chłodną szarością dało piękny efekt, znakomicie wyeksponowany na tle powierzchni z betonu architektonicznego.  

W gabinecie zaprojektowana została okazała biblioteka z otwartymi półkami. Wykończona  okleiną znaną nam już z poprzednich pomieszczeń, tym razem zestawiona z białym lakierem, kontynuuje aranżacyjny zamysł całej realizacji. Dodatkowo wykonawca wyposażył większość mebli w szuflady ze sklejki fornirowanej okleiną z estetycznymi przegródkami, co podnosi prestiż mebla. Dbałość o detale bardzo pozytywnie przekłada się na ogólny wyraz wnętrza, które urzeka nowoczesnym, a jednocześnie niezwykle eleganckim stylem.  

 

Nowoczesna elegancja ze złocistym akcentem

wnętrza zaaranżowane w kompleksowy sposóbprestiżowe wnętrze nowoczesnego domu

W drugiej realizacji pierwsze skrzypce grają meble lakierowane, obecne w całym domu. Tutaj zdecydowano się na subtelne kremowe fronty i okładziny dopełnione akcentami w złotym kolorze. Taka kompozycja wykończeń wita wchodzących już od progu. Gładkie fronty szafy garderobianej zostały ozdobione klasycznym frezowaniem malowanym na złoty kolor, podobnie jak metalowe profile opasające szafkę w holu. Matowy złoty lakier, taki sam jak na ramie lustra, to piękny detal – idealny w przypadku luksusowych mebli. Fronty korespondują z kolei z lakierowanymi płytami mdf, które pokrywają całe ściany oraz zlicowane z nimi drzwi. Taka kompozycja prezentuje się bardzo estetycznie i prestiżowo.

meble do całego domuzabudowy wnętrz do całego domu

Równie ekskluzywny klimat panuje w kuchni. Tu gwiazdą aranżacji jest okazała wyspa, zaprojektowana jako prostopadłościan z wnęką na krzesła oraz podświetlonymi szczelinami pod blatem. Cięcie poszczególnych elementów pod kątem 45 stopni pozwoliło zamaskować wszystkie krawędzie. Z kolei cokół wyspy cofnięty o 20 cm wgłąb, sprawia wrażenie, jakby całość lewitowała. Nie było to łatwe do zrealizowania, ponieważ wyposażenie, na które składają się: blat ze spieku kwarcowego, duża ilość szuflad oraz płyta grzewcza, sprawiają, że ciężar konstrukcji jest dość duży. Pozostała zabudowa kuchenna, a nawet okap nad wyspą, zgodnie dopełniają stylistyczny zamysł.

wnętrze umeblowane kompleksowownętrze zabudowane kompleksowo

Warta uwagi jest także aranżacja jednej z łazienek. We współpracy z firmą szklarską powstała tu ciekawa zabudowa do przechowywania. Lustrzana ściana przy toalecie kryje za sobą praktyczny schowek. Jako mebel pod umywalkę doskonale wkomponowała się natomiast pojemna wisząca szafeczka w czarnym kolorze, ze złotymi uchwytami. Ściany upiększył kremowy, lakierowany mdf, spójny z kolorystyką definiującą klimat całego domu. 

Wnętrza zaaranżowane w kompleksowy sposób

pokazują, jak nieograniczony potencjał mają zabudowy oraz wykończenia wykonywane na wymiar, zarówno pod względem designu, funkcjonalności, jak i technologii. 

Jeżeli jesteś zainteresowany projektem i realizacją mebli

to zadzwoń do nas tutaj  tel: 323282442
lub napisz  biuro@meble.tychy.pl