Jak zabezpieczyć meble łazienkowe przed wilgocią ?

Jak zabezpieczyć meble łazienkowe przed wilgocią ?

Jak zabezpieczyć meble łazienkowe przed wilgocią?

Utrzymanie mebli łazienkowych w dobrym stanie nie jest łatwe. To pomieszczenie różni się od pozostałych pokoi w domu. Nie możemy tak po prostu zacząć go urządzać - najpierw jesteśmy zmuszeni zabezpieczyć meble łazienkowe przed wilgocią. Nie możemy się przed nią uchronić, ponieważ to w łazience bierze się prysznic lub kąpiel w wannie. Jest tam zwykle trochę wyższa temperatura, a w wielu domach nie mamy odpowiedniej wentylacji. Woda jest tam używana nieustannie i przez to właśnie para wodna osadza się na wszystkich meblach. 

Ciekawym rozwiązaniem jest zamówienie mebli na wymiar, które już podczas produkcji zostaną specjalnie zabezpieczone. Fachowcy użyją specjalnych płyt, które są odporne na wilgoć i mogą również wykorzystać dostępne folie ochronne. Dzięki temu dany mebel ma szanse przetrwać o wiele dłużej i jest na pewno wart wydania większej sumy pieniędzy. Jeżeli zdecydujemy się na zwyczajne meble ze sklepu - być może szybko będziemy zmuszeni do ich wymiany.

Jeżeli jednak mamy już teraz gotowe meble, ze sklepu lub zrobione na wymiar, i nie zostały one wcześniej zabezpieczone - możemy spróbować zrobić to samodzielnie. W pierwszej kolejności warto oczywiście zadbać o wspomnianą wcześnie wentylacje – musi ona być cały czas sprawna. Jeżeli to nie wystarczy to warto rozważyć zakup specjalnego urządzenia, które pochłania wilgoć w danym pomieszczeniu.

Meble łazienkowe w Tychach

 

Najlepsze metody zabezpieczania mebli

 

Posiadane już meble będziemy musieli odnowić - tylko w ten sposób jesteśmy w stanie ochronić meble łazienkowe przed wilgocią. Najprostszą metodą w przypadku mebli drewnianych jest ich zaimpregnowanie. Nakładamy kilka warstw specjalnego preparatu i w ten sposób wzmacniamy surowiec i chronimy go przed wilgocią, a także pleśnią i insektami. 

W przypadku mebli łazienkowych, które zostały stworzone z innego materiału - można po prostu poszukać potrzebnych informacji w instrukcji. Najpewniej znajdziemy tam wskazówki dotyczące częstotliwości impregnowania i zalecanych produktów w przypadku konkretnego rodzaju płyty. 

Aby jak najlepiej zabezpieczyć meble można zlecić projektantowi pomalowanie ich przy pomocy specjalnej farby, która także chroni przed wilgocią. W sprzedaży dostępne jest wiele różnych barw, więc raczej nie powinniśmy mieć problemu ze znalezieniem takiej, która nam odpowiada. Użycie farby może sprawdzić się również w przypadku starych mebli, które zaczynają ulegać uszkodzeniu właśnie z powodu wilgoci w łazience - przy pomocy farby możemy więc jednocześnie je uratować i odświeżyć.

A jeżeli zależy nam na szybkim i tanim rozwiązaniu - wykorzystajmy zwyczajny lakier do drewna. Choć meble mogą stać się po jego użyciu bardziej błyszczące, jest to niewielka cena za ochronę przed wilgocią i zbyt wysokimi temperaturami. A być może takie efekt okaże się całkiem ciekawy i rozjaśni naszą łazienkę.

Pamiętaj o tym, że jeżeli tylko widzisz wilgoć - musisz natychmiast reagować. Wilgoć nie zatrzyma się tylko na Twoich meblach, ale szybko zaatakuje także ściany. Jeżeli wytworzy się pleśń to może ona być niebezpieczna dla zdrowia wszystkich domowników.

 

Meble łazienkowe na wymiar


Dlaczego lepiej kupować meble łazienkowe na wymiar?

Choć czasami być może jesteśmy w stanie znaleźć tańsze i gotowe już meble łazienkowe - w praktyce o wiele bardziej opłaca się zakup mebli na zamówienie. Dlaczego? Ponieważ faktycznie zyskujemy wszystkie wspomniane zabezpieczenia od razu. Ze względu na niższe ceny w sklepach meblowych – tam raczej są one produkowane masowo i nie przywiązuje się aż tak dużej wagi do jakości używanych płyt. 

Musimy zdać sobie sprawę z tego, że wilgoć jest w stanie błyskawicznie zniszczyć nawet najładniejsze meble, jeżeli nie będziemy o nie dbać. Czy nie lepiej od samego początku korzystać z materiałów, które mogą zmniejszyć ryzyko zniszczeń? Nawet jeżeli ich koszt jest wyższy to brak konieczności ciągłej odnowy lub wymiany – szybko go przewyższy. O wiele lepiej jest coś zabezpieczyć od razu – zamiast później żałować, że się tego nie zrobiło.

Jeżeli jesteś zainteresowany większą iloscią zdjęć zapraszamy do galerii

Meble łazienkowe w Tychach

Jeżeli jesteś zainteresowany projektem i realizacją mebli?

To zadzwoń do nas tutaj  tel: 323282442

Lub napisz do nas biuro@meble.tychy.pl