Jak wybrać idealne meble do sypialni?

Jak wybrać idealne meble do sypialni?

Idealne meble do sypialni

Sypialnia to miejsce wypoczynku i relaksu, więc przy jej aranżacji powinniśmy się kierować przede wszystkim naszą wygodą oraz funkcjonalnością. Mimo iż relatywnie niewiele znajdziemy w tym pomieszczeniu mebli, warto zadbać, aby stworzone zostały według indywidualnych wymagań. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, które warto wziąć pod uwagę przy wybieraniu idealnych mebli do sypialni.

Łóżko w odpowiednim wymiarze

Najważniejszy mebel w sypialni to łóżko. Powinno być nie tylko wygodne, ale przede wszystkim stworzone na odpowiedni wymiar, tzn. uwzględniające nie tylko wzrost osób, które będą z niego korzystały, ale również metraż mieszkania. Łóżko często dobieramy, zwracając uwagę jedynie na pierwszy aspekt, przez co często tworzymy w sypialni dość małą przestrzeń użytkową. Warto pamiętać, aby „zostawić” nieco miejsca do codziennego poruszania się, a także do wstawienia innych mebli bądź dodatków. Ponadto, jeśli dysponujemy mieszkaniem o niewielkim metrażu, warto zwrócić uwagę nie na wytrzymałość mebli, lecz ich mobilność. Zwykle to transport i montaż sprawiają najwięcej problemów w niewielkich wnętrzach. Warto wówczas przemyśleć - zamiast zakupu pełnowymiarowego łóżka - sofę z funkcją spania, która zwykle ma o wiele mniejsze rozmiary. Gdy dysponujemy jednak znaczną ilością miejsca, możemy zastanowić się nad zakupem mebla o większych gabarytach. Dla wymagających łóżko może posiadać elementy dekoracyjne, np. pikowane wezgłowie.

meble do sypialni

Szafka nocna

Mimo iż wiele sypialni może obyć się bez szafki nocnej, warto pomyśleć o dodatkowym meblu przez wzgląd na jego praktyczne zastosowania. To w niej mamy szansę przechowywać niezbędne rzeczy, np. książki, telefony, ładowarki. Ponadto, możemy umieścić na niej stylową lampkę nocną. Przy wyborze szafki nocnej powinniśmy kierować się przede wszystkim jej gabarytami i spójnością stylowo-kolorystyczną wnętrza sypialni. Nie powinna być zbyt wielka, gdyż jej zadaniem jest pomieszczenie jedynie podręcznych przedmiotów. Musi być za to dopasowana do pomieszczenia, zwłaszcza samego łóżka, gdyż stanowi jego bliskie sąsiedztwo. Ciekawym pomysłem aranżacyjnym jest zastąpienie szafki nocnej półką lub wnęką wbudowaną w ścianę obok łóżka.

sypialniane wnętrza

Szafa do sypialni

Wiele osób nie może pozwolić sobie na garderobę w osobnym pomieszczeniu, więc najczęściej jej funkcję spełnia właśnie sypialnia. Warto wówczas zadbać o odpowiednią szafę, która nie tylko idealnie wkomponuje się we wnętrze, ale również nie zajmie zbyt wiele miejsca. Przy małym metrażu dobrym rozwiązaniem w sypialni są szafy zabudowane, z przesuwnymi drzwiami. Są równie pojemne co klasyczne meble, za to nie zajmują zbędnego miejsca przy ścianie. Jeśli natomiast decydujemy się na standardową szafę, możemy optycznie zwiększyć powierzchnię sypialni za pomocą szklanych drzwi.

Łóżko do sypialni

Dodatki do sypialni

Wbrew pozorom sypialnię możemy uzupełnić całkiem pokaźną liczbą mebli. Oczywiście powinny być one wstawiane z rozwagą, gdyż pomieszczenie to nie lubi chaosu i nadmiernego umeblowania. Doskonałym dodatkiem okażą się niewielkie meble, które nie tylko dopełnią funkcjonalność pomieszczenia, ale również wpasują się w wybrany przez nas styl. Idealnymi rozwiązaniem są zwłaszcza dwa rodzaje: komody i toaletki do sypialni. W komodzie możemy przechowywać bieliznę, natomiast toaletka to marzenie każdej kobiety, która zaraz po wstaniu z łóżka rozpoczyna tworzyć dzienny makijaż.

Sypialnia w Tychach