Jak urządzić sypialnię w nowoczesnym stylu?

Jak urządzić sypialnię w nowoczesnym stylu?

Nowoczesny styl w sypialni docenią osoby, którym marzy się wnętrze o harmonijnym zgraniu wszystkich elementów aranżacji, sprzyjające odpoczynkowi po ciężkim dniu. Choć najczęściej styl nowoczesny kojarzony jest współcześnie z minimalizmem, nie oznacza to, że sypialnia o tym charakterze będzie mało przytulna. Przeciwnie – umiejętnie dobrane dodatki stworzą wnętrze, które od progu będzie sprzyjać relaksowi. Jak urządzić sypialnię w nowoczesnym stylu – oto najważniejsze wskazówki.

Kolorystyka nowoczesnej sypialni

Nastrój harmonii i spokoju uzyskamy stosując w nowoczesnym wnętrzu sypialnym sprzyjające naszemu wypoczynkowi kolory ścian, podłogi i mebli. Najlepsze są w tym przypadku jasne, pastelowe, stonowane odcienie, przełamane jednym barwnym akcentem. Może to być tapeta lub grafika na ścianie za łóżkiem czy sama ściana pomalowana na ciemniejszy kolor. 

Łóżko w roli głównej

Nowoczesna sypialnia to niezagracone wnętrze, w którym minimalna liczba mebli spełnia wszystkie niezbędne potrzeby mieszkańców. Najważniejszym elementem aranżacji wnętrza będzie łóżko. To od jego wyboru najlepiej zacząć więc myślenie o własnej sypialni w nowoczesnym stylu. Może być utrzymane w prostym, niewyszukanym stylu, jak stelaże wykonane z białych elementów lub drewna lub przeciwnie: stanowić wyszukany, designerski akcent w sypialni. Ze względu na komfort snu, można zdecydować się na łóżko kontynentalne, często dostępne z dodatkowymi elementami, jak wygodne wezgłowie, półka nad głowami, gdzie można odłożyć czytaną akurat przed snem książkę czy wbudowane oświetlenie. Jako dodatek w odpowiedni sposób ocieplający wnętrze, można wybrać pikowaną, kolorową narzutę lub koc przykrywający w dzień pościel. 

Pozostałe meble w nowoczesnej sypialni 

Chcąc pozostawić w nowoczesnej sypialni jak najwięcej miejsca sprzyjającego relaksowi, ograniczamy w niej meble do minimum. W przypadku wnętrz o nietypowych wymiarach, najlepszym rozwiązaniem będzie zamówienie mebli na wymiar. Eleganckie nowoczesne meble, jak szafy z przesuwanymi drzwiami pozwolą na schowanie wszystkich ubrań i innych przedmiotów, a jednocześnie nie zdominują przestrzeni. 

Warto także zadbać o stoliki nocne przy łóżku, na które można odłożyć książki, okulary lub inne drobiazgi potrzebne nam tuż przy przebudzeniu lub przed zaśnięciem. Większość kompletów mebli do sypialni dostępna jest w wersjach z dopasowanymi stolikami. Jeśli jednak urządzamy przestrzeń, osobno dobierając poszczególne meble, stoliki nocne mogą także stanowić designerski akcent lub dopasować się do stylu pozostałych sprzętów. Oryginalnym wyborem będą, podkreślające nowoczesny charakter sypialni, stoliki wykonane z ciemnego drewna, metalu lub szkła. 

Oświetlenie nowoczesnej sypialni

Umiejętnie dobrane oświetlenie będzie stanowiło przysłowiową „kropkę nad i” pozwalającą na stworzenie nowoczesnej, a jednocześnie klimatycznej sypialni. W takim pomieszczeniu najlepiej sprawdzi się wiele punktów świetlnych znajdujących się w strategicznych miejscach. Niezbędne będą lampki nocne na stolikach lub umieszczone nad łóżkiem czy listwy w łagodny sposób rozpraszające światło przy szafie.