Jak umeblować cały dom ?

Jak umeblować cały dom ?

Jak umeblować cały dom ?

Wnetrze tego domu utrzymane jest w jednakowej kolorystyce, większość to kolor ecru z drobnymi złotymi  wstawkami oraz czarnymi dodatkami. Złote są ramy luster,  obramówka drzwi szafy, takie drobiazgi jak np uchwyt w łazience. Czarne są wnęki w drzwiach kuchni, klamki drzwi, szafka w łazience. Natomiast w sypialni kolor czarny dominuje, tam złoty jest dodatkiem. Nadmienić trzeba że złoty kolor został wybrany przez inwestorów spośród wielu odcieni i został powielony podczas realizacji w całym domu. Dzięki czemu całość wnętrza jest spójna a właściciele zostali pozbawieni bólu głowy podczas wybierania spośród wielu dostawców. Całóść mebli została wykonana w firmie TORUS.

 

Meble kuchenne

Uparte dążenie projektantów do minimalizmu, systemów bez uchwytowych i nieszczęsnego puscha nie zawsze działającego zostało wreszcie uwzględnione podczas projektowania systemów szuflad przez firmę Blum. Zastosowany w tej realizacji system, moim zdaniem jedyny sprawnie działający na dotyk to  cienkościenny Legrabox. Fakt nowoczesnego designu tych szuflad podparty został bardzo płynnie działającą prowadnicą Movento która odpowiedzialna jest za długie i bezproblemowe działanie systemu, nie wymagającego częstych regulacji.Po więcej zdjęć mebli  zapraszamy do galerii mebli kuchennych

Wyspa kuchenna

Została zaprojektowana jako prostopadłościan z wnęką na krzesła oraz z mniejszymi podświetlonymi. Przy czym podswietlone  wnęki są w kolorze złotym. Proszę przyjrzeć się jak zostały wykonane , jest to złożenie elementów uciętych pod kątem 45 stopni tak aby nie były widoczne krawędzie.Takie złożenie występuje na całej wyspie we wszystkich narożnikach bez względu na to czy są to elementy stałe, czy ruchome.Wyspa kuchenna w TychachWiszącą wyspa kuchenna

 

Wisząca wyspa

Cokół tej wyspy cofnięty jest 20 cm wgłąb, sprawia przez to wrażenie jakby całość lewitowała. Nie jest to łatwe przy jej wyposażeniu, blat ze spieku kwarcowego, duża ilość szuflad, płyta grzewcza na wyspie. Ogólnie sprawiają że ciężar jest dość spory, dodatkowo bok zamykający niszę na krzesła też jest wiszący, co powoduje że konstrukcja tej wyspy do najprostrzych nie należy. Na uwagę zasługuje jeszcze jedna wnęka tym razem w blacie ze spieku. Jest oczywiście w kolorze złotym a dno wyłożone hartowanym szkłem celem uzyskania jeszcze większej trwałości. Na dzień dzisiejszy nie znalazła jeszcze swojego praktycznego zastosowania, odkrywanie pomysłów na nią to dla właścicieli przyjemność którą zostawili sobie na przyszłość.

Detal blatu w wyspie kuchennejBoniowanie w wyspie kuchennej

 Na zdjęciu wyspy powyżej bardzo wyraźnie jest widoczne jej nadwieszenie. Natomiast czarne linie na drugim zdjeciu to w większości użytkowe uchwyty, ale aby zachować ich ciągłość część jest tylko markowanym wgłębieniem. Przez to całość jest spójna. Proszę zwrócić uwagę na sufit z czarnym wgłębieniem. Tu nie ma miejsca na przypadek. A poniżej parę szczegółów.  Złota ramka jako detal wykończenia wnętrza szafki otwartej, za nią jest oswietlenie ledowe. Oraz szczegół narożnego wykończenia u zbiegu szuflady na puscha i podswietlonej wnęki malowanej na złoto.

Złoty detal w kuchni

Podświetlona wnęka wyspy

Nowoczesne meble kuchenne

Mała szafeczka złote dodatki

 Jedna szafka stojąca na widocznym miejscu wejścia do domu to może nic wielkiego ale jednak oko cieszy. Dla nas to detal ale jakże ważny.  Metalowe profile  opasające mebel polakierowane są w matowym złocie , takim samym jak rama lustra . Szafka jest wykonana w technologii która pozwala ukryć wszystkie widoczne połączenia nawet drzwi są od wewnątrz skosne,

Szafka do salonu ze złotymi dodatkamiNarożne łączenie frontów Złoty detal w meblu na wymiar

Meble łazienkowe na wymiar

Teraz do tej szafeczki dołączamy jedną z łazienek.

W tej mniejszej z łazienek najwiecej jest naszej pracy której na pierwszy rzut oka nie widać.  Ściany w tym pomieszczeniu to w wiekszości nasza praca, kremowy odcień  po prawej stronie zgodny z kolorystyką całego domu to lakierowany mdf ,natomiast po lewej przed prysznicem jest lustro. Jego górna część kryje za sobą użyteczną szafeczkę  na dolnej wisi toaleta. Większość pomieszczenia to zgodne dzieło szklarzy i stolarzy. Całość dopełnia wisząca szafeczka łazienkowa w czarnym kolorze ze złotymi dodatkami wykonanymi przez nas. Zapraszam do galerii zdjęć mebli łazienkowych

Łazienkowe wyposażenie wnętrzaMeble łazienkowe w domu

Złoty uchwyt na ręczniki

Złoty uchwyt na ręczniki oraz złoty uchwyt do szuflady.

 

Złoty uchwyt w szafce łazienkowej

Drzwi bezprzylgowe

Drzwi bezprzylgowe charakteryzują się pewnym minimalizmem, mogą odbiegać kolorystyką od ścian ale klienci częściej wybierają drzwi w takim samym kolorze.  W naszym przypadku są to drzwi lakierowane na odpowiedni kolor natomiast wykonujemy też całe ściany w naturalnych okleinach. Rysunek usłojenia biegnie wtedy przez całą ścianę przechodząc przez drzwi tworząc zgodną kompozycję. Zawiasy w takich drzwiach widoczne są dopiero po otwarciu, co dodatkowo uatrakcyjnia ich wygląd. W przypadku tej realizacji wykonaliśmy drzwi do garażu, drzwi do spiżarki oraz drzwi do łazienki. W tym przypadku drzwi dwustronnie mają taki sam kolor ale bywa że  np łazienkowe są od wewnątrz w innym kolorze. 

Drzwi bezprzylgowe na zamówienie

 

Drzwi bezprzylgowe z ukrytą klamką

Wprawdzie przy tej realizacji są zastosowane czarne klamki ale należy nadmienić iż dysponujemy systemem klamek nie wystajacych poza płaszczyznę drzwi. Widoczna jedynie obramówka sugerująca gdzie nacisnąć celem otwarcia drzwi jest bardzo minimalistyczną formą klamki.

Na zdjęciach widoczne są całe ściany wyłożone lakierowanym mdf a zlicowane z nimi drzwi prezentują się bardzo estetycznie.

Detal drzwi licowanych ze ścianąSzafa w przedpokoju

Cała szafa wkomponowana w ścianę była by niezbyt widoczna gdyby nie pewien szczegół. Drzwi mają małe obramowanie podkreślające ich kształt. Wykonujemy taki wzór bardzo często i  jest on na ogół lakierowany w całości z płaszczyzną tworząc tylko delikatne wgłębienie w tym samym kolorze. Tym razem oczywiście nie obyło się bez utrudnienia, wgłębienie jest w kolorze złotym. Całość jest nadstawiona na czarnej  otwartej podstawie i o dziwo mimo iż moim skromnym zdaniem przydało by się tu oświetlenie uwypuklające to nadwieszenie to inwestorzy nie zdecydowali się na nie, mając chyba już dość wszechobecnych ledów :)

Szafa w przedpokoju ze złotymi rantami

Przed nami jeszcze sesja zdjeciowa paru pomieszczeń, dzięki uprzejmości przemiłych inwestorów. Na razie jesteśmy wdzięczni za to co mogliśmy zaprezentować do tej pory. Na koniec zapraszam do obejrzenia filmu :)