Ile kosztują meble kuchenne na wymiar 2021?

Ile kosztują meble kuchenne na wymiar 2021?

 

Kuchnia to takie miejsce w domu, w którym spędzamy naprawdę dużo czasu. To tam przygotowujemy posiłki dla całej rodziny - tam też znajduje się najczęściej stół, przy którym jemy wspólne śniadanie, obiad i kolacje. W kuchni najbardziej zależy nam na funkcjonalności i na tym, aby mieć dobry dostęp do garnków, talerzy i przypraw. Jednocześnie poprzez dobranie odpowiednich mebli chcemy, aby były one możliwe jak najbardziej wytrzymałe - podczas gotowania korzystamy z ostrych narzędzi i przenosimy gorące potrawy. Jeżeli będziemy mieć na wyposażeniu słabej jakości blaty, to w krótkim czasie możemy spodziewać się widocznych uszkodzeń. 

Biała kuchnia-Tychy

Meble kuchenne na wymiar

Można dopasować do swoich oczekiwań. Mamy do dyspozycji bardzo wiele opcji, które pozwolą nam dopasować wnętrze do wystroju całego mieszkania lub domu. Dzięki temu będziemy mieć odpowiednią powierzchnię użytkową do przygotowywania posiłków, miejsce do siedzenia i wszystkie potrzebne półki szafki – gdzie pochowamy sztućce, szklanki, talerze i ozdobną zastawę na specjalne okazje. 

Ile kosztuje kuchnia na wymiar? Musimy przygotować się na to, że będzie ona droższa niż gotowe modele ze sklepu stacjonarnego. Rozpiętość cenowa jest naprawdę duża – wszystko zależy właściwie od wybranych materiałów. Możesz kupić kuchnię na wymiar w cenie niewiele wyższej od gotowych rozwiązań lub kilkukrotnie droższą, która wytrzyma pokolenia. Największą zaletą kuchni na wymiar jest jednak to, że nie musimy dostosowywać swoich potrzeb do tego, co oferuje nam sprzedawca – to my o wszystkim decydujemy. Będzie to szczególnie wygodne, jeżeli w pokoju przeznaczonym na kuchnię mamy np. wysokie sufity i wnęki, w które trudno jest cokolwiek zmieścić. Projekt kuchni może wtedy uwzględniać na przykład zabudowaną zmywarkę, piekarnik i mikrofalówkę. 

Kuchnia z forniru
Co możemy uwzględnić w projekcie kuchni na wymiar?

Zanim zaczniemy rozmawiać z projektantami - usiądźmy i zastanówmy się nad tym, jak ma wyglądać nasza kuchnia na wymiar. Czy chcemy mieć meble z litego drewna albo użyć płyty MDF? Meble kuchenne mogą być ze średniej półki cenowej – albo trochę droższe. Weźmy pod uwagę zdobienia, wielkość zlewów i rodzaj blatu. Jeżeli zechcemy maksymalnie wykorzystać przestrzeń - dobrze sprawdzą się szafki typu cargo i zabudowanie ich do samego sufitu. Schowamy tam rzadziej używane garnki czy formy do pieczenia.

Koszt wykonania wzrośnie, jeżeli interesują nas szafki narożne z łamanymi zawiasami. Podobnie w przypadku zaawansowanych systemów otwierania, które ograniczają hałas i są o wiele delikatniejsze od standardowych rozwiązań. Zadbajmy też o odpowiednie oświetlenie, ponieważ nie raz będziemy gotować coś w godzinach wieczornych – tutaj możemy wziąć pod uwagę zarówno praktyczność, jak i walory estetyczne. Możemy umieścić w szafkach np. taśmy LED-owe.
Kuchnia z naturalnych oklein

Jaki będzie koszt mebli na wymiar do kuchni?

Cena kuchni na wymiar musi przede wszystkim odpowiadać naszym możliwościom. Jeżeli jesteśmy świadomi swojego budżetu to razem z projektantem dobierzmy takie elementy wyposażenia, które zarówno spełnią nasze oczekiwania – jak i nie przekroczą wybranej kwoty. Nie zapominajmy jednak o tym, że tańsze materiały to także często gorsza jakość i krótszy czas użytkowania.

Co jeszcze zyskujemy korzystając z mebli kuchennych na wymiar? Przede wszystkim solidność wykonania. Taki model jak nasz będzie jedyny na rynku i na pewno nie będzie tam wad fabrycznych, które niestety często pojawiają się podczas masowej produkcji takich sprzętów. Powinny one być o wiele trwalsze i robione z większą starannością.

Wybieranie konkretnej wielkości szuflad, uchwytów i frontów sprawi nam też na pewno dużo radości i będziemy mieć świadomość, że nasz dom wygląda dokładnie tak, jak tego chcieliśmy.

Kuchnia retro-Gliwice

 Jeżeli są Państwo zainteresowani większą iloscią zdjęć zapraszamy tu