Gdzie kupić meble kuchenne?

Gdzie kupić meble kuchenne?

Gdzie kupić meble kuchenne?

Kuchnia stanowi serce całego domu. Jemy tam razem śniadania, przy których omawiamy plany na nadchodzący dzień. To tam spotykamy się po pracy lub po szkole i przy wspólnym obiedzie bądź kolacji dyskutujemy na temat tego, co wydarzyło się przez ostatnie kilka godzin. Chcemy czuć się tam dobrze i jednocześnie jak najlepiej wykorzystać całą przestrzeń. W końcu to właśnie w kuchni musi znaleźć się miejsce zarówno na garnki, talerze czy sztućce - jak i wszelkie przyprawy, makarony i mąki. Potrzebne są nam szafki, które będą pojemne – ale też wygodne w użyciu. 

Meble kuchenne można bez żadnego problemu kupić od razu w sklepie – dostaniemy je w przeciągu kilku dni i od razu będziemy mogli zacząć z nich korzystać. Nie jest to jednak do końca idealnie rozwiązanie - gotowe zestawy mebli kuchennych są już bardzo określone. Nie mamy tutaj żadnego wpływu na ilość półek, wygląd frontów oraz zdobienia. Może się więc okazać, że nie do końca odpowiadają nam wszystkie elementy i np. nie mamy wystarczającej ilości szuflad. Unikniemy takich problemów zamawiając meble kuchenne na wymiar. To my decydujemy tutaj o wszystkim – o kolorach, wielkościach i głębokościach każdej szafki. Jeżeli mamy już w głowie jakiś pomysł i wiemy, co nie odpowiadało nam w naszej dotychczasowej kuchni – wystarczy przekazać te wskazówki osobie, która stworzy dla nas projekt. 

 

Zalety zamawiania mebli kuchennych na wymiar

Korzystanie z pomocy projektanta zyskuje w ostatnich latach coraz większą popularność i jest to spowodowane tym, że klienci chcą mieć dokładnie takie wnętrza, o jakich marzą. W wielu domach natykamy się na podobne wyposażenie, ponieważ wszyscy korzystają z ofert tych samych salonów meblowych. Jeżeli mieszkamy w dużym domu to niektóre pokoje można faktycznie umeblować wykorzystując gotowe zestawy – w małym mieszkaniu będzie to już nie tylko gorzej wyglądać, ale będzie też znacznie trudniejsze.

Dlaczego? Ponieważ tanie meble trudno jest dopasować do każdej powierzchni. W mieszkaniach możemy natknąć się na skośną ścianę, niski sufit, bardzo mały pokój. Jeżeli taka sytuacja przydarzyła nam się właśnie w kuchni to koniecznie zastanówmy się nad tym, czy nie lepiej będzie zainwestować w wysokiej jakości meble na zamówienie.

Koszt mebli kuchennych

Co możemy zyskać? Na pewno dzięki temu będziemy posiadać tyle szafek, ile potrzebujemy. Możemy maksymalnie wykorzystać wolną przestrzeń i dobrać sobie takie systemy otwierania, które najlepiej nam pasują. Co to oznacza w praktyce? Będziemy mieć wpływ na wszystko – od szerokości szuflad po wytrzymałość blatu kuchennego. Żadna decyzja nie zostanie podjęta przez projektanta bez naszej wcześniejszej akceptacji. 

 

Wybierając meble do kuchni musimy znaleźć dla siebie także lodówkę, mikrofalę czy zmywarkę. Umieszczenie ich w widocznym miejscu psuje estetykę pomieszczenia, więc czasami lepiej pomyśleć o ich zabudowaniu. W tym także pomoże nam projektant, który wykorzysta swoje doświadczenie i podpowie nam, jak to zrobić. Być może nawet w małej kuchni możemy pomieścić wszystko to, co jest nam potrzebne – bez efektu przytłoczenia. 

Meble kuchenne na wymiar

A jakie są koszty?

Kupując meble na wymiar możemy tak naprawdę samodzielnie zdecydować, ile chcemy zapłacić. Jeżeli wybierzemy drewno to koszty automatycznie wzrosną - a korzystając z płyty MDF możemy zaoszczędzić i przeznaczyć te pieniądze na zdobienia i wykończenie mebli kuchennych

Nikt nie zmusza nas do wybrania najdroższego blatu i uchwytów. Pamiętajmy o tym, że czasami lepiej jednak zwracać uwagę na trwałość materiałów - a nie tylko ich wygląd. Nawet najładniejsze drewniane meble nie będą odporne na wysokie temperatury i wilgoć. Jeżeli będziemy zmuszeni do ciągłej wymiany lub odmalowywania mebli – zupełnie nam się to nie opłaca. Dlatego też warto wziąć pod uwagę skorzystanie z laminatu lub akrylu. Te tworzywa charakteryzują się wysoką odpornością na wodę i uszkodzenia mechaniczne. 

Po przeliczeniu kosztów może się okazać, że meble na zamówienie nie będą wcale wiele droższe od tych, które moglibyśmy kupić w sklepie. A na pewno są o wiele staranniej wykonane i masz pewność, że udało Ci się wykorzystać każdy dostępny centymetr miejsca. 

Chcesz zobaczyć wiecej zobacz galerię mebli kuchennych

 

Jeżeli jesteś zainteresowany projektem i realizacją mebli?

To zadzwoń do nas tutaj  tel: 323282442

Lub napisz do nas biuro@meble.tychy.pl