Eleganckie meble do sklepu

Eleganckie meble do sklepu

Jednym z najważniejszych elementów aranżacyjnych każdego dobrego sklepu są dopasowane do wnętrza oraz charakteru działalności meble. To one eksponują towar i wypełniają przestrzeń lokalu, nadając mu niepowtarzalną atmosferę, sprzyjającą zakupom i świadczonym usługom. 

Meble sklepowe tworzone na wymiar

Najlepszym rozwiązaniem dla sklepu są meble tworzone na wymiar, gdyż w ten sposób możemy zakupić produkt spersonalizowany i idealnie nadający się do prowadzonej przez nas działalności. Dzięki temu możemy dostosować meble do wymiarów lokalu i indywidualnych zapotrzebowań, np. ekspozycji świetlnej, wielkości witryn czy też zgodne z potrzebami pracowników. Zakup mebli na wymiar sprawi, iż unikniemy nieoczekiwanych problemów dotyczących m.in. oddziaływania masy produktów na meble bądź dopasowania ich do kilku różnych funkcji. Ponadto, w ten sposób o wiele łatwiej utrzymać jest spójność kompozycyjną i kolorystyczną. Wybór materiałów, faktur i elementów wykończeniowych na rynku meblarskim jest na tyle duży, że z pewnością znajdziemy meble przeznaczone do sklepów spożywczych, piekarni, cukierni, jak i gabinetów kosmetycznych, fryzjerskich czy też „wysp” w galeriach handlowych.

Szafka z szufladami w sklepie optycznym

Odpowiednie parametry techniczne mebli do sklepów

Meble przeznaczone do sklepu muszą posiadać odpowiednie parametry techniczne. Główne czynniki, które należy brać pod uwagę przy tworzeniu bądź zakupie takich mebli to: 

  • przepustowość klientów w danym sklepie;

  • rodzaj towaru i ewentualne trudności w jego przechowywaniu i eksponowaniu na sklepowych półkach;

  • intensywność zużycia mebli ze względu na kontakt z klientami i pracownikami.

Długowieczne i eleganckie meble do sklepu powinny być odporne na specyficzne warunki panujące w danym lokalu, równocześnie stanowiąc spójną całość i estetyczną ozdobę oraz wizytówkę sklepu. Ma to znaczenie szczególnie w lokalach gastronomicznych, gdzie oddziałuje szereg niesprzyjających czynników m.in. bardzo wysoka lub bardzo niska temperatura czy też możliwość zabrudzenia. Biorąc pod uwagę, iż z reguły sprzęt ten narażony jest na częsty kontakt z dużą ilością ludzi, meble sklepowe powinny być wykonane materiałów, na których nie widać zabrudzeń, a jeżeli już się pojawią – to bardzo łatwo można je zmyć.

Meble z Corianu w sklepie

Funkcjonalność i praktyczność mebli

Jednymi z najważniejszych cech mebli przeznaczonych do sklepu jest ich funkcjonalność oraz praktyczność. Muszą wszakże być nie tylko wspaniałą dekoracją sklepu, ale nadawać się do świadczenia specyficznych usług. Ważne, aby przynajmniej pewna ich część była na tyle mobilna lub łatwa do rozbiórki, aby dało się ją przenieść przy ewentualnym remoncie bądź przeniesieniu sklepu. Innym ważnym elementem mebli sklepowych jest możliwość odpowiedniego ich oprzyrządowania w specjalistyczny sprzęt elektroniczny oraz urządzenia niezbędne do pracy. Kluczowa w tym przypadku jest możliwość poprowadzenia przewodów elektrycznych w bliskim ich sąsiedztwie lub wewnątrz nich oraz szereg udogodnień, np. specjalne półki, zsypy, uchwyty. Tak wyposażone meble w bardzo łatwy i elastyczny sposób mogą zmieniać funkcje, które pełnią, co sprawia, iż stają się one uniwersalne. 

świecące lampiony w sklepie meblowym agata