Łazienka w nowoczesnym stylu - jak ją urządzić?

Łazienka w nowoczesnym stylu - jak ją urządzić?

Nowoczesna łazienka łączy w sobie nowe myśli technologiczne z gustownym wystrojem, czerpie z klasyki, lecz podąża za trendami. Dzięki temu jest elastyczna na zmiany i doskonale przyswaja zarówno to, co nowe, jak i trendy już wcześniej popularne we wnętrzarstwie. Nasze wskazówki pozwolą Państwu urządzić perfekcyjną łazienkę w nowoczesnym stylu.

Eklektyzm w łazience

Aby nowoczesne wnętrze mogło z łatwością łączyć się z innymi stylami, musi być eklektyczne. Trendy w architekturze wnętrz zmieniają się bardzo szybko, dlatego dobrym rozwiązaniem jest niestarzejący się minimalizm. Jest on doskonałą bazą do uzupełniania innymi stylami, gdyż u jego podstaw leży oczyszczanie przestrzeni, niewielka ilość mebli i detali oraz stonowana kolorystyka. Takie wnętrze możemy uzupełnić elementami stylizowanymi na retro lub art-deco. Musimy jednak pamiętać, że samo połączenie nowoczesnego minimalizmu i oldschool'u nie wystarczy. Wnętrze powinno być zrobione ze smakiem i wyczuciem tak, aby zaskakiwać, a nie rozczarowywać.

Rozwiązania technologiczne

Niezależnie od tego, jakie style skonfrontujemy ze sobą, aby utrzymać odpowiedni poziom nowoczesności, koniecznie musimy zadbać o zaplecze technologiczne. Cenne będą nie tylko modne, ale i praktyczne rozwiązania dostępne na rynku. Obecnie w łazience do pożądanych trendów aranżacyjnych zalicza się m.in. prysznic z odpływem podłogowym zamiast brodzika, duże, jednolite płytki na ścianach, głęboką wannę o finezyjnym kształcie, a także oświetlenie punktowe zamiast jednego głównego.

meble łazienkowe

Łazienka w zgodzie z naturą

Nowoczesne podejście do aranżacji wnętrz opiera się przede wszystkim na powrocie do natury i ekologicznym sznycie widocznym w detalach. Niekoniecznie musimy zasadzić w domu las deszczowy, czasem wystarczy jedynie drobny szczegół, aby podkreślić nasz wystrój. W łazience nowoczesnej, a jednocześnie będącej blisko natury, liczą się nie tylko drewniane drzwi i meble, ale również nietypowe rozwiązania i detale. Ciekawy pomysłem są wszelkiego typu umywalki rzeźbione z jednego kawałka drewna i specjalnie wydłużane, aby imitować swój naturalny wygląd. Innym, równie ciekawym chwytem aranżacyjnym, są naturalne wykończenia, jak płyty drewniane jako ściana tylna prysznica bądź ogród wertykalny.

łazienka w zgodzie z naturą

Światło wydobywające w łazience

Cechą charakterystyczną nowoczesnego stylu aranżacyjnego jest gra świateł i cieni oraz mocne, punktowe światło wydobywające najważniejsze szczegóły. W łazience jest ono szczególnie ważne, gdyż w znacznej ilości mieszkań nie ma tam okien, a więc musimy liczyć tylko na oświetlenie sztuczne. Najlepszym rozwiązaniem jest wspominane światło punktowe, które doskonale doświetla miejsca newralgiczne, m.in. okolice lustra. Idealnym wyborem będą w tym przypadku żarówki LED. Jeśli jednak chcemy, możemy zastosować przełamanie i zamiast tradycyjnego oświetlenia powiesić żyrandol bądź ręcznie robioną lampę. Tego typu nowoczesne rozwiązanie sprawdzi się zwłaszcza w łazienkach oświetlonych przez światło dzienne, gdzie oświetlenie również poza porą nocną może przyciągać wzrok swoim niebanalnym wykonaniem.

światło w łazience