5 zasad przy projektowaniu mieszkania

5 zasad przy projektowaniu mieszkania

 

Jak stworzyć piękne i funkcjonalne wnętrze? Do tego zadania powinniśmy podejść bardzo poważnie, ponieważ jest to inwestycja na lata, która zagwarantuje nam dobre samopoczucie i dumę z własnych czterech kątów. Aranżacja i koncepcja wnętrz może jednak sprawiać pewne trudności. Jakie tajniki stosują projektanci? Oto kilka zasad, które sprawią, że każde pomieszczenie będzie wyglądało dobrze.

1. Stwórz przejrzysty układ stref

Przede wszystkim ważny jest dobry, przemyślany plan pomieszczeń. Trzeba podzielić  dom na strefę nocną i dzienną. W tej pierwszej stawiamy na wygodę domowników i nadajemy jej bardziej intymny charakter. Druga jest częścią reprezentacyjną naszego mieszkania, o którą trzeba zadbać już w przedsionku. Strefa dzienna powinna charakteryzować się przestronnością i dostępem do dużej ilości dziennego światła.  Szczególnie ważny okaże się wygląd salonu, w którym spędzamy najwięcej czasu.

Nowoczesny salon

2. Inwestuj w jakość i kieruj się minimalizmem

W projektowaniu wnętrz często dajemy się skusić na zakup zbyt dużej ilości przedmiotów. Kupujemy meble, które spodobały nam się w katalogu, ale niekoniecznie wpasują się do naszych pokoi. Aranżując pomieszczenia, warto zwrócić uwagę na meble dobrej jakości i zredukować ich ilość. Jeżeli będą odpowiednio wykonane z porządnych materiałów, stworzymy wyjątkowe wnętrza na długie lata użytkowania. Zbyt wiele elementów wprowadzi chaos i zburzy przestronną kompozycję.

wyspa kuchenna

3. Skomponuj uniwersalne tło

Niezależnie od wybranego stylu istotną rolę w koncepcji mieszkania odgrywają kolory ścian i podług. Będą tłem całego wyposażenia i decydują o końcowym rezultacie. Tutaj też należy kierować się umiarem, ponieważ nie każde modne rozwiązanie będzie odpowiednie do naszego domu.

minimalistyczna wyspa kuchenna

4. Zadbaj o oświetlenie

Bez stosownego oświetlenia trudno mówić o dobrym projekcie, ponieważ w ciemnych pomieszczeniach źle będziemy się czuli. Odpowiednio skomponowane lampy zapewnią nam idealne źródła światła i udekorują wnętrze.

meble kuchenne z palisandru, granitowa wyspa kuchenna

5. Wybierz styl

Obranie jednego nurtu stylistycznego w aranżacji wnętrz pozwoli nam zachować spójność, ład i harmonię w domu. Szeroka gama możliwości pozwoli nam dobrać styl, który najbardziej spełnia nasze oczekiwania i odzwierciedla charakter. Zdecydowanym faworytem w ostatnich latach jest wnętrze w nowoczesnym wydaniu.

meble do sypialni

Aby pozostać na bieżąco w zmieniających się trendach wnętrzarskich i zgłębiać tajemnice najlepszych projektów wyposażenia, z przyjemnością bierzemy udział w profesjonalnych branżowych targach. Jednymi z największych w Europie i organizowanych od 1974 roku są Międzynarodowe Targi w Mediolanie Eurocucina. To idealne miejsce do zbierania nowych inspiracji, wymiany pomysłów i zapoznania się z najnowszymi technologiami w aranżacji kuchni. W Polsce nie możemy pominąć targów 4Design organizowanych w Katowicach, które są niewątpliwym świętem architektury, wzornictwa i designu. Piękne i funkcjonalne meble to nasza pasja, dzięki której pomożemy stworzyć dla Ciebie koncepcję idealnego wnętrza.